fbpx

Какво се случи на шествието за забрана на фермите за ценни кожи?

юли 16, 2019 | Блог, Ферми за кожи

Шествието за забрана на ценни кожи в България се състоя на 9-ти юли 2019 година. Събрахме се около 150 до 200 човека. Всичко започна от Министерския съвет, после се насочихме по Витошка и накрая шествието свърши пред НДК, а хората изглеждаха усмихнати и доволни, че са подкрепили една добра кауза.

Традицията и културата не са оправдание за причиняването на ненужно насилие и смърт на други съзнателни същества. Ние не сме принудени да живеем като нашите предци, да се подчиняваме на техните традиции и социални навици. Можем да поставим под въпрос и да изберем отхвърлянето на тези абсурдни системи на насилие, каквито са фермите за кожи. Можем да се развиваме, да напредваме и да живеем по-етично като създаваме по-справедливи общества. Искаме България да върви по стъпките на цивилизованите общества, които вече не само отхвърлят, но и забраняват този жесток бизнес, а вместо това, чрез мълчанието си, нашите политици толерират развитието му като слагат страната ни редом до страните от третия свят.“ — Сподели Петя Алтимирска, председател на КАЖИ.

Ето така тръгна шествието — след редици взети интервюта, вдъхновяващи речи и прегръдки.

Хареса ми добрата организация, нищо не беше хаотично. Впечатление ми направи, че имаше хора от различни възрасти, означава, че достигаме до различни съзнания!“ — така остави впечатления Яна Иванова, която е част от екипа на КАЖИ.

Не очаквах толкова много хора да се съберат, което ме изненада приятно.“ — каза Петя Милева, която също е част от КАЖИ. И наистина имаше много хора. Атмосферата беше невероятно зареждаща. Хората, които виждаха шествието, или танцуваха под звуците на маршовите барабани, или се усмихваха.

Ето ни и нас — хората с маршовите барабани. Ние бяхме тези, които водеха шествието. И може би при нас беше най-зареждащото чувство. Чувството на това да си полезен.

Много съм доволен, че има толкова много хора, които са готови да се борят за това, което е правилно и етично, и се изправят срещу жестокостта без колебание! “ — Петър Атанасов, член на КАЖИ (момчето с барабана).

На Витошка спретнахме и флаш моб, който беше впечатляващ с организацията, ентусиазма на доброволците и най-вече с посланието си.

Ето я и най-красивата част от шествието. Това са дрехи, наподобяващи кожите на истинските животни, но са синтетични. Изглежда автентично, но без да е жестоко, нали?

„Впечатлявам се от хора, които ги е грижа, а аз съм част от тях “ — обясни Радостин, който подкрепя КАЖИ.

Да участваш в подобна кауза, освен че е признак за съчувствие, любов и загриженост към други живи същества, означава още, че си излязъл от зоната на комфорта, надмогнал си себе си и своето удобство, осъзнал си високата цена, която се плаща за миг величие и слава, и си разбрал, че смисълът на живота не е в това да имаш скъпоценности, а самият ти да бъдеш скъпоценен и да се чувстваш удобно в собствената си кожа. А кожата на животните нека остане за самите тях.

Благодарим на на организаторите, както и на всички хора, които отделиха от времето си да дойдат. Променяме света към по-добро! Заедно можем!

Написано от

Написано от

КАЖИ

КАЖИ се породи от спонтанния прилив на нетърпимост на една група активисти към огромното страдание и несправедливост към животните, което ни залива ежедневно и което се увеличава непрекъснато.

Повече от блога ни

Към всички статии

Световен петък без кожи – 29 ноември 2024

Световен петък без кожи – 29 ноември 2024

Световен петък без кожи: Кампания срещу жестокостта в модната индустрия Световен петък без кожи се отбелязва всяка година в същия ден като Черния петък. През 2024 г. този ден е 29 ноември. Това е...

Румъния забрани фермите за кожи

Румъния забрани фермите за кожи

За незабавно публикуване: София, 23.10.2024 г. Румъния забрани фермите за кожи Страната стана 22-рата в Европа, която забранява жестокото производство на ценни кожи, изпреварвайки България. На 22...

Share This