fbpx

Нови разкрития от фермите във Финландия

апр. 18, 2018 | Блог, Ферми за кожи

Финландската организация за защита на животните Oikeutta eläimille публикува нови доказателства, че отглеждането на свръх-тежки и затлъстели лисици все още е факт във фермите на Финландия.

Мъчителни условия

Организацията е разпространила нови видео материали от финландските ферми. На кадрите се виждат затлъстели животни с различни очни инфекции, силно набръчкана кожа и деформирани крайници.

Те са държани в много тесни, телени клетки. Според ветеринарните експерти, това състояние причинява изключително страдание на животните.

Жестоката реалност вече беше изложена публично и миналата година. Новите материали показват, че отглеждането на лисици по този начин все още продължава във Финландия, независимо от международните протести и медийния отклик по темата.

Причината, скрита зад това страдание, е единствено и само алчността на индустрията. По-големите кожи просто означават повече пари за собствениците. Кожите от тези животни накрая се използват от луксозни марки като Burberry, Chanel и Prada.

Липса на промяна

Според организацията Oikeutta eläimille (Права за животните), затлъстелите лисици, показани в новите разследвания, вече са нормата, а не изключение. На последния търг за ценни кожи, проведен през март тази година, над 50% от кожите от сини лисици са били в категорията с най-голям размер.

Проучване, направено през 2012 г., разкрива, че средното тегло на отглежданите за ценни кожи сини лисици във фермите във Финландия е 19,4 кг. В дивата природа тези животни тежат между 3 и 5 кг.

Отхвърляне от модния свят

След разкритията направени през миналата година, няколко международни модни марки обявиха, че спират изцяло използването на кожи с косъм. Големи имена като Gucci, Versace и Michael Kors бяха сред тях. Нещо повече, Сан Франциско напълно забрани продажбите на изделия от кожи с косъм на територията на града.

Индустрията за ценни кожи е позор за Финландия и подрива репутацията на страната като страна, защитаваща правата на животните. Нашите политици се интересуват повече от парите, отколкото от благосъстоянието на животните“, казва Кристо Мууримаа от Oikeutta eläimille.

Написано от

Написано от

Стефан Димитров

Повече от блога ни

Към всички статии

Световен петък без кожи – 29 ноември 2024

Световен петък без кожи – 29 ноември 2024

Световен петък без кожи: Кампания срещу жестокостта в модната индустрия Световен петък без кожи се отбелязва всяка година в същия ден като Черния петък. През 2024 г. този ден е 29 ноември. Това е...

Румъния забрани фермите за кожи

Румъния забрани фермите за кожи

За незабавно публикуване: София, 23.10.2024 г. Румъния забрани фермите за кожи Страната стана 22-рата в Европа, която забранява жестокото производство на ценни кожи, изпреварвайки България. На 22...

Share This