fbpx

Международен скандал за жестокост към животните

мар. 4, 2022 | Прессъобщения

ВИДЕО РАЗКРИВА ШОКИРАЩИ КАДРИ НА АГОНИЗИРАЩИ ПТИЦИ И ЗЛОУПОТРЕБА ОТ СТРАНА НА ПЕРСОНАЛА С ТЯХ

Кадри, предоставени от Equalia, от ферма за пилета, свързана с производителя на пилешко AIA. Продуктите на компанията се предлагат и в България.
ЕОС – ЛД ДИСТРИБЮШЪН трябва да разследва и изтегли продуктите на свой доставчик на пилешко месо поради твърдения за злоупотреба с животни

Международен скандал след публикуването на кадри с жестокост към животни от неправителствена организация във ферми, свързани с производителя на пилешко AIA, който продава продуктите си и в България, трябва да доведе до това решение.

METROEBAGPUGLIAHIT MAXФАНТАСТИКО трябва да проучат възможността за временно спиране на разпространяваните от ЕОС – ЛД ДИСТРИБЮШЪН доставки от италианския гигант AIA, след като се появиха шокиращи снимки на насилие над животни. Снимките на ферма за пилета в Италия, която е свързана с AIA, бяха пуснати от испанската неправителствена организация Equalia.

В разследването се виждат разлагащи се птици, кълвани от живи птици; други в агония; птици с различни деформации и счупвания, неспособни да се изправят. За някои е трудно да стигнат до поилката, което допълнително утежнява страданията им.

Кадри, предоставени от Equalia, от ферма за пилета, свързана с производителя на пилешко AIA. Продуктите на компанията се предлагат и в България.
Изображенията разкриват и злоупотреби от страна на персонала, нанасящ ритници. Вижда се също как вратовете им са счупени или главите им стъпкани до смърт. Много супермаркети и дистрибуторски компании, които продават продукти на AIA, изразиха неодобрението си към тези практики.
Кадри, предоставени от Equalia, от ферма за пилета, свързана с производителя на пилешко AIA. Продуктите на компанията се предлагат и в България.
Птиците, отглеждани при интензивни условия за производство на месо, са предимно от породи, които индустрията нарича „бързорастящи“. Тези птици се угояват с неестествена скорост и са резултат от десетилетия на хибридизация, с цел да се подберат генетични черти, които дават приоритет на промишленото производство в ущърб на хуманното отношение към животните и устойчивостта на хранителната система.

КАЖИ е наясно, че производителят е издал декларация, в която твърди, че е прекъснал отношенията си със засегнатата ферма.

Трябва да се вземат по-строги решения, за да се избегнат по-нататъшни ситуации на жестокост към животните във веригата за доставки на AIA, както заслужават потребителите. Ние призоваваме AIA да заеме позиция срещу жестокостта към пилетата, като публично подкрепи Европейския ангажимент за птиците.


Кампания „Разперени криле“
Контакти
СНЦ КАЖИ
Кампания „Разперени криле“

Написано от

Написано от

Елена Савова

Повече от блога ни

Към всички статии

Световен петък без кожи – 29 ноември 2024

Световен петък без кожи – 29 ноември 2024

Световен петък без кожи: Кампания срещу жестокостта в модната индустрия Световен петък без кожи се отбелязва всяка година в същия ден като Черния петък. През 2024 г. този ден е 29 ноември. Това е...

Необходимост от спешни действия във връзка със задържани 47 крави в камион на българо-турската граница на Капитан Андреево

Необходимост от спешни действия във връзка със задържани 47 крави в камион на българо-турската граница на Капитан Андреево

До Европейската комисия До Министъра на земеделието в Република България До Българската агенция по безопасност на храните До Министерството на земеделието в Република Турция До компетентните власти...

Share This